אחת הסיבות העיקריות לסתימה בצנרת בכלל ובכיור בפרט, וכן לבעיות בלחץ המים, היא היווצרות אבנית, גוש עבה אשר חוסם למעשה מהמים לזרום כרגיל ויוצר סיטואציה בה אנחנו לא יכולים להשתמש במים כמו שאנחנו רוצים. היווצרות אבנית היא תופעה מוכרת לא רק בצנרות ובכיורים, ובפרט בברזים, זו תופעה מוכרת בכל מכשיר בו משתמשים במים, החל ממכונות כביסה וכלה בקומקום חשמלי או מכונות קפה. היווצרות אבנית עלולה לגרום לעיכוב בתהליך החימום, מה שיביא לידי כך שאנחנו נאלץ לצרוך יותר חשמל, התהליך יהיה פחות יעיל והעלויות יהיו גבוהות יותר.

על מנת להתמודד עם בעיה זו יש לפעול בשני מישורים, ראשית, יש לנקות את האבנית באופן מיידי. ניקוי זה נעשה באמצעות שורה של חומרים שמפוררים ומסירים את האבנית, מה שמאפשר לאחר מכן לנקות אותה וליהנות מצנרת נקייה. תהליך זה יכול להתבצע באמצעות שורה של חומרים ממסיסים, אך לעיתים יהיה צורך להיעזר באיש מקצוע לידי כך. נכון הדבר בעיקר כשיש צורך בשימוש בחומר מונע אבנית בצנרת או בכיור. אז יש צורך בידע מקצועי גם לשימוש בחומרים וגם לצורך פתיחת הצנרת לשם ניקוי והסרה.

המישור השני בו יש להשתמש הוא התקנת אביזרים למניעת אבנית, מדובר על מפרק אבנית אשר מונע הצטברות שלה על גבי הצנרת מה שמבטיח לנו, כאשר אנחנו משתמשים במים, הם רכים ולא מכילים אבנית שכן זו לא הצליחה להצטבר בצנרת. חומר מונע אבנית שכזה, יכול להיות בשימוש הן במסגרת צנרת הבית והן במסגרת גופים חשמליים שונים. כפי שציינו, חלק גדול מהאבנית נוצר, לא דווקא בצנרת עצמה, אלא במכשיר מה שמעכב את תהליך השימוש בו.

השימוש בחומרים למניעת אבנית במים הם חומרים עדינים שמטרתם לשמור על רכות המים ולמנוע מחומרים שונים לתפוס "טרמפ" על גבם בשביל להצטבר באלמנטים שונים בצנרת או בגוף החימום, כך שהם ישפיעו על השימוש במכשיר. בשביל שהחומרים ישפיעו בצורה טובה, יש לבחון את השימוש בהם ועד כמה הם מתאימים לצורך מניעת אבנית במכשיר המדובר.

לשם כך, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו, אצלנו במתקין תוכלו לקבל את כל הכלים והידע על מניעת אבנית במים. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור איתנו קשר ואנשי הצוות שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם. אנחנו נשמח לענות לכם על כל שאלה בנושא ולהציג בפניכם את הפתרונות היעילים ביותר למניעת אבנית במים, כמו כן תקבלו אצלנו הצעת מחיר אטרקטיבית בתחום.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מטהר מים ביתי