אחת הבעיות של בתים בישראל, בפרט בתים ישנים היא, שצנרת המים היא ישנה ועל כן במהלך הזמן נוצר בה לכלוך רב אשר משפיעים על איכות המים. אנחנו מכירים את זה משני מקורות עיקריים, הראשון הוא הצנרת עצמה, שמושפעת ומשפיעה על איכות המים, והמקור השני הוא הבסיס, כלומר המקור ממנו יוצא המים אשר הרבה פעמים הוא מלוכלך, כתוצאה מסיבה כזו או אחרת, ואז הלכלוך נכנס לצנרת וגם אם זו היתה נקייה קודם לכן, הרי שכעת היא מלוכלכת.

בשביל להתגבר על תופעה זו, על מנת שנוכל לשתות מים נקיים, עלינו להתקין פילטר נגד אבנית. כידוע הלכלוך בצנרת גורם לאבנית, דבר שמשפיע על איכות המים ומאלת אותנו להשתמש באמצעים שונים, למשל הרתחת מים, על מנת שנוכל לשתות אותם. היווצרות של אבנית מוכרת לנו לא רק בצנרת המים שלנו, אלא גם במכשירים שונים, למשל קומקום חשמלי, מכונות אספרסו, מכונות שתייה ועוד. אך בעוד שבמכונות אלו ניתן להשתמש בחומרים שונים בשביל לנקות את האבנית, הרי שבברזים עלינו להשתמש בפילטר מים.

חשוב להדגיש, אין אפשרות אמיתית לנקות את כל הצנרת, בוודאי לא בבתים ישנים, אפשר לנקות ואפשר להחליף את הצנרת, אך אחרי כמה זמן הצנרת כבר הופכת ישנה, עלול להיכנס לתוכה חומרים שונים אשר גם אם אנחנו לא נראה ולא נרגיש אותם בעת צריכת המים, הרי שאנחנו נושפע מהם, שכן נשתמש במים לא נקיים. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש בפילטר מים לבית, פילטר אשר מותקן בברז עצמו. פילטר זה יכול להיות מותקן לא רק בברז עצמו אלא גם במקורות אחרים, למשל, דוד שמש (במקרה של אבנית יתכן והדוד יפסיק לעבוד בשלב מסוים), ברז של מכונת כביסה, מדיח כלים, ועוד. התקנת פילטר מים תביא לידי כך שהמים אותם נצרך יהיו נקיים יותר אך חשוב לא פחות במכשירי חשמל אנחנו נצרך פחות אנרגיה מה שיביא להפחתה בעלויות החשמל וכן המכשיר עצמם יחזיקו מעמד זמן רב יותר. לכן חשוב מאוד להתקין פילטר מים בצורה חכמה.

לשם התקנת פילטר מים, אתם מוזמנים לפנות אלינו למתקין. הצוות שלנו ישמח להסביר לכם אודות פילטרים שונים הן לברזים ביתיים והן למכשירי חשמל שונים. אצלנו תקבלו את כל המידע אודות היווצרות אבנית, מה היא עושה וכיצד היא משפיעה על המים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חסכון במים