שסתום אל חוזר

הידעתם? ייתכן וחשבון המים שלכם מוגזם!

חשוב לדעת – אם לא מותקן צמוד למד המים שלכם שסתום אל חוזר אתם נתונים לחיובי יתר בחשבון המים שלכם. תאגידי המים אינם מחוייבים בהתקנת שסתום אלחוזר (המונע זרימה חוזרת) וכך מדידת שעוני המים הדירתיים והראשיים נתונים לשיבושים עקב לחצי מים בצנרת. באופן זה תאגידי המים גובים כסף גם על המים שעברו דרך שעון המים כאשר פתחתם את הברז, וגם לאחר שסגרתם אותו – כשהמים חזרו אל הצנרת דרך שעון המים! צרכני מים שלא דואגים להתקין שסתום אל חוזר משלמים על צריכת מים כוזבת, בעוד שהתקנה חד פעמים תמנע תופעה זו לאלתר.
* אם כבר מותקן אצלכם שסתום אל חוזר כדאי לקרוא עוד סיבות אפשריות לחשבון מים גבוה באופן מוגזם.

כיצד מחושב חשבון המים הביתי?

צריכת מים נקבעת על פי קריאות מד המים. המים הזורמים בצינור נכנסים אל מד המים, ומסובבים את המאיץ. במרכז המאיץ מותקן מגנט. המגנט של המאיץ מסובב את המחוג המרכזי של מנגנון הספירה – שכלל אינו בא במגע עם המים. המחוג המרכזי מחובר לגלגלי שיניים קטנים המתרגמים את כמות המים לתצוגת הספירה אותה אנחנו יכולים לראות. הספרות השחורות מציינות את כמות צריכת המים במ"ק. הספרות האדומות מציינות ליטרים ואינן מופיעות בחשבון המים.

איך חשבון המים מתנפח בלי הצדקה?

כל עוד המאיץ מסתובב, נרשמת צריכת מים על החשבון המים הביתי. מתברר שגם במידה שכל ברזי הבית והחצר סגורים המאיץ יכול להמשיך להסתובב. הדבר נובע מכך שרשת המים הביתית, המחוברת לצינור הראשי כחלק מרשת מים ציבורית מקומית (למשל בניין), חשופה להשפעות חיצוניות על מדידת צריכת המים כאשר יש זרימה של מים ושינויים במערכת הלחצים של המערכת הציבורית. המים שאותם אנו צורכים, עוברים דרך מד המים הביתי וזהו הרגע בו נרשמת צריכת מים עליה נחוייב לשלם. כתוצאה מהפרשי לחצים, הנובעים למשל משימוש מוגבר במים של שכנינו, המים זורמים חזרה דרך מד המים הביתי אל הצינור הראשי. כך יכול להיות מצב שבו מים שעברו כבר את המונה פעם אחת יחזרו חזרה דרך המונה וייספרו שוב ושוב.
מדי המים המקובלים בישראל הם רב זרמיים בקוטר "3/4, ומסוגלים לנוע לפנים ולאחור על פי תנועת המים. כלומר במידה וזורמים מים דרך מד המים הביתי שלכם חזרה אל הצינור הראשי – דבר לא עוצר אותם, המאיץ ממשיך להסתובב ואתם מחוייבים על צריכת מים שקרית.

זאת אומרת, ברוב המקרים חשבון המים שלכם רחוק מלשקף את צריכת המים האמיתית שלכם.

על-פי תחקיר 'כלבוטק' אשר שודר בשני פרקים שקר המים הגדול חלק א' ו-חלק ב':
תאגידי המים מחייבים אותנו על כל זרימה המתקיימת בצנרת – זרימה קדימה וזרימה חוזרת (עליה כבר חוייבנו פעם אחת). מהתחקיר התברר, כי כ-25% לפחות מתשלומי המים שלנו לתאגיד, נובעים מזרימה חוזרת של מים בצינורות. יוצא שאנו משלמים על אותם מים פעמיים או אפילו יותר!

איך מונעים את הבעיה?

מניעת תופעת המים החוזרים וחיובי היתר בחשבונות המים היא פשוטה מאד ודורשת השקעה קטנה וחד פעמית: התקנת שסתום אל-חוזר סמוך למד המים.

שסתומים אל-חוזרים מותקנים במקומות שונים לאורך הצנרת, כדי למנוע זרימה חוזרת, כלומר הם מאפשרים זרימה בכיוון אחד במערכת המים. הם נסגרים ונפתחים בלחץ הנוזל ולא ניתן לשלוט עליהם ידנית. הם מאפשרים זרימה בצנרת בכיוון אחד בלבד, ובכך הם מוודאים כי מים שעברו פעם אחת את המונה לא יחזרו בחזרה, ולא יחייבו אותנו בעבורם מספר פעמים. מעבר לכך, השסתום האל חוזר מונע תופעה מוכרת של רעידות בצנרת, כניסת אויר לצנרת ושליטה בלחץ זרימת המים.
שסתום אל-חוזר דירתי המותקן לפני מד המים מונע את חזרת המים יעזור לחסוך עד מאות שקלים בחשבון המים שלכם מבלי לשנות את הרגלי הצריכה שלכם!

התקנת שסתום אל חוזר האיכותי ביותר בשוק בעלות הנמוכה ביותר

אנו עובדים עם רקורדים אל חוזרים איכותיים ועמידים של חברת שגיב – החברה המובילה לייצור חלקי צנרת וברזים. השסתומים מיוצרים בישראל העומדים תחת תקן 9001:2008 ISO ופיקוח הדוק של מכון התקנים הישראלי. הרקורד (שסתום) מונע לחלוטין זרימה חוזרת של מים או אוויר בצנרת ובכך מצמצם באופן משמעותי את תופעת חיובי היתר בחשבון המים, כמו גם את תופעות של רעידות ולחצים בצנרת.
אנו מציעים התקנת שסתום אל חוזר למונה בודד בעלות של 250 ש"ח+מע"מ ובהזמנה קבוצתית דרך ועד הבית או חברות ניהול נכסים אנו נותנים את המחיר הטוב ביותר בארץ לשסתום האיכותי ביותר והתקנתו – 150 ש"ח + מע"מ.

מבצע חסכון לקראת הקיץ ! ∗

ממש עכשיו כשהימים מתחילים להיות חמים יותר ויותר, רגע לפני שצריכת המים הביתית שלנו עולה ומתנפחת –
זה הזמן להשקעה פשוטה וחד פעמית שתשמור על חיוב מהימן של צריכת מים ותחסוך לכם כסף רב בחשבונות המים החודשיים: 

100 ש"ח לועדי בית ורכישות מרוכזות
200 ש"ח ללקוח הפרטי

המחיר עבור השסתום האיכותי בשוק + התקנה + אחריות וכולל מע"מ

⇐ התקשרו עכשיו אל תחכו שחשבון המים המנופח יגיע שוב: 0525573644

יצירת קשר מהירה

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור אליכם בהקדם

אתם לא לבד מול התאגיד

הודות לשנים של ניסיון ועבודה בשיתוף עם תאגידי המים, ביכולתנו לסייע לכם למצוא פתרון בבעיות שמתעוררות מול תאגידי המים. לכן אל תהססו לפנות אלינו - נשמח לעזור.


 

זמינים עבורכם 24/7

התקשרו: 0525573644

 

המומחיות שלנו

√ פתרונות סינון מים וטיהור מים
√ מניעה וטיפול בנזקי אבנית
√ השבחת מים
√ עבודות צנרת
√ עבודות אינסטלציה
√ התקנת שסתום אל חוזר
√ התקנת והחלפת מדי מים