בעיית האבנית במים

בעיית האבנית מוכרת וידועה לכולם. בעיית האבנית גורמת לסתימות בצנרת, סתימות בכיור, היחלשות זרם בברזים ובמקלחת, בעיות לחץ מים, האבנית פוגעת במכשירי חשמל רבים, החל מהקומקום החשמלי, מדיח כלים, מיחם שבת, דוד שמש וכלה במכונת הכביסה. למעשה, אין כמעט מכשיר חשמלי שיש לו נגיעה למים ואינו סובל מבעיית האבנית. מה שהרבה לא יודעים, היא העובדה הפשוטה, ככל שמצטברת יותר אבנית במכשיר, כך, זמן החימום יהיה ארוך יותר. דהיינו, אם רק נמצא דרך לנקות את האבנית בתדירות גבוהה או למנוע ממנה להצטבר על הצנרת ועל גופי חימום במכשירי החשמל, נחסוך בעלויות החשמל שלנו.

הפתרון הוא להתקין מפרק אבנית – אביזרים והתקנים המפרקים את ההרכב הכימי של האבנית ובאופן זה מונע הצטברות אבנית על צינורות המים, מה שמבטיח שהמים שמגיעים למכשיר החשמלי, הינם "רכים" יותר ומכילים אבנית שלא מצטברת ונדבקת לצנרת ולגופי חימום של של האבנית במכשירים אלה. מפרקים כאלו טובים לזמן ארוך, מכילים ליבה מתכתית מלאה במתכות אצילות ואין כמעט צורך לטפל בהם.

פחות אבן במים, פירושו פחות שכבת אבנית שמצטברת על המכשיר החשמלי, שמשמעותה חסכון של 50%-30% בצריכת החשמל. בנוסף הארכה משמעותית של חיי מכשירי החשמל הללו וכמובן הפחתה בסתימות בצנרת ובעיות לחץ מים.

בעיית אבנית בדוד שמש 

הצטברות אבנית על גוף החימום גורם להגברת תכיפות התיקונים והחלפת הדוד. הגורם השכיח להיווצרות קצר חשמלי בהפעלת הדוד הוא הצטברות אבנית על גבי גוף החימום או על גבי מאיץ החימום. לרוב הטיפול ידרוש החלפת גוף החימום או החלפה של כלל המערכת החשמלית של הדוד (הפלאנצ’).

כדי להימנע מתקלות חוזרות, חשוב להתקין מפרק אבנית. מי הברז מכילים באופן טבעי מלחים ומשקעים. כאשר המים מתחממים לטמפרטורה גבוהה מ- 50 מעלות, נוצרת התגבשות של הסידן במים לאבן אשר מכונה ‘אבנית’. הצטברות האבנית מתרחשת הן בצנרת והן על גוף החימום של הדוד, מגדילה את צריכת האנרגיה הנדרשת לחימום המים וגורמת לבלאי מואץ של גוף החימום.

בעיית אבנית במכונת כביסה

הצטברות אבנית גורמת להגברת תכיפות התיקונים והחלפת המכונה בשל הצטברות אבנית על גוף החימום, הדוד והתוף של המכונה. החלפת גוף חימום היא אחד התיקונים הנפוצים ביותר במכונות כביסה. הצטברות אבנית על גופי חימום הנ"ל גורם לשימוש מוגבר בחשמל לחימום וזאת בנוסף להרס גוף החימום עצמו.

מפרק אבנית מיוחד למכונת כביסה המונע הווצרות אבנית, משפר את ביצועי מכונת הכביסה, מאריך את משך חייה ומקטין בלאי ותקלות.

בעיית אבנית במדיח כלים

הצטברות אבנית גורמת להגברת תכיפות התיקונים והחלפת המכונה בשל הצטברות אבנית על גוף החימום של המכונה. מדיח הכלים מתחיל לעשות המון בעיות כתוצאה מהצטברות של אבנית שגורמת לסתימות ולניקוי לא יעיל של הכלים.  האבנית לא קשורה לנקיון אלא לאיכות המים.

במיחם/קומקום/מדיח כלים ניתן להשתמש במסיר אבנית, אפשר לקנות בכל חנות כלבו לבית או מכולת. מפעילים את הקומקום/מיחם/מדיח עם החומר להסרת אבנית ולאחר רתיחה מנקים היטב והוא כמו חדש. הבעיה במקרה כזה שטיפול כזה נדרש לפחות אחת לחודש (אם לא יותר – תלוי בשימוש במוצרים ובאיכות המים והצנרת המקומית), העלות מצטברת לסכומים גבוהים והתחזוקה מלווה באי נוחות תמידית. בשביל למנוע את האבנית במידה רבה אחת ולתמיד מומלץ להתקין מכשירים מפרקי אבנית שמחברים לצנרת הביתית ובכך מונעים הצטברות אבנית לא רק על המדיח כלים אלא בכל מכשירי החשמל שעובדים עם מים ובכל הצנרת בבית.

בעיית אבנית בקומקום החשמלי ומיחם שבת

הצטברות אבנית גורמת להחלפה תכופה של קומקומים ומיחמים שבת ובנוסף לטעם לוואי במי השתייה החמה. הצטברות אבנית על גופי חימום מגדילה את צריכת האנרגיה הנדרשת עבור תפוקת חום נתונה. במיחם/קומקום/מדיח כלים ניתן להשתמש במסיר אבנית, אפשר לקנות בכל חנות כלבו לבית או מכולת. מפעילים את הקומקום/מיחם/מדיח עם החומר להסרת אבנית ולאחר רתיחה מנקים היטב והוא כמו חדש. הבעיה במקרה כזה שטיפול כזה נדרש לפחות אחת לחודש (אם לא יותר – תלוי בשימוש במוצרים ובאיכות המים והצנרת המקומית), העלות מצטברת לסכומים גבוהים והתחזוקה מלווה באי נוחות תמידית.

בשביל למנוע את האבנית במידה רבה אחת ולתמיד מומלץ להתקין מכשירים מפרקי אבנית שמחברים לצנרת הביתית ובכך מונעים הצטברות אבנית לא רק על המדיח כלים אלא בכל מכשירי החשמל שעובדים עם מים ובכל הצנרת בבית.

בעיית אבנית בצנרת הביתית

הצטברות אבנית בצנרת הביתית גורמת לסתימה בצנרת, הגדלת בלאי הברזים, ראשי ברזים לאמבטיה, בעיות לחץ מים, בעיות ניקיון בבית ושימוש מוגבר במוצרים לניקוי כתמי אבנית על כיורים ברזים וכדומה.

לבסוף הפתרון היעיל במחשבה לזמן ארוך והפתרון הטוב ביותר הוא להתקין מסנן אבנית בצינור הראשי. העלות הראשונית גבוהה יחסית, החל מ-1000 שקלים או קצת פחות, כולל ההתקנה, אבל זה יאריך את חיי מכונת הכביסה, יאפשר לכם לשתות מים נקיים יותר, וייראה באופן ברור בניקיון הכללי של הבית. מסנני אבנית מערכתיים בדרך-כלל מסננים מהמים גם חלודה, לכלוך וחלקיקים שונים שעשויים להימצא בהם.

טיפול נכון באבנית = חסכון באנרגיה בכסף

החיסכון הצפוי מטיפול למניעת הצטברות אבנית נובע כאמור מצמצום האנרגיה הדרושה לחימום דוד החשמל הביתי, צמצום צריכת חומרי ניקוי להסרת כתמי האבנית, הארכת חיי המוצר של דוד השמש, דוד החשמל, הצנרת הביתית, קומקום חשמלי, מכונת הכביסה ומדיח הכלים.

גובה החיסכון תלוי בעובי שכבת האבנית שהצטברה על גוף החימום של הדוד, ככל ששכבה זו עבה יותר תידרש תוספת אנרגיה גדולה יותר בכדי לחמם את המים לחום נתון.

⇐ התקשרו עכשיו להתייעצות בנוגע לפתרונות לבעיית האבנית במים: 0525573644

יצירת קשר מהירה

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור אליכם בהקדם

אתם לא לבד מול התאגיד

הודות לשנים של ניסיון ועבודה בשיתוף עם תאגידי המים, ביכולתנו לסייע לכם למצוא פתרון בבעיות שמתעוררות מול תאגידי המים. לכן אל תהססו לפנות אלינו - נשמח לעזור.


 

זמינים עבורכם 24/7

התקשרו: 0525573644

 

המומחיות שלנו

√ פתרונות סינון מים וטיהור מים
√ מניעה וטיפול בנזקי אבנית
√ השבחת מים
√ עבודות צנרת
√ עבודות אינסטלציה
√ התקנת שסתום אל חוזר
√ התקנת והחלפת מדי מים