קיבלתי חשבון מים מוגזם!

קיבלת שוב חשבון מים מנופח? חושבים שאולי אתם משלמים הרבה יותר ממה שאתם צורכים בפועל?

יש מה לעשות.

נכון שמחירי המים עולים מעת לעת, ולעתים אנו חושבים שחשבון המים הגבוה נוצר בעקבות עליית מחירי המים. לא תמיד זו הסיבה וכדאי לבדוק גורמים שיכולים להשפיע על חשבון המים כמו הצנרת הביתית, הצנרת של הבניין ושעוני המים עצמם.

לפני הכל, בדקו האם קריאת מונה המים שלכם תואמת לקריאה המופיעה בחשבון שקיבלתם. הסבר על קריאת מונה מים וחשבון המים התקופתי תוכלו למצוא כאן. אם לא קיימת התאמה בין הקריאה בחשבון לבין מה שמציג המונה, אזי נעשתה טעות במדידה ועליכם לפנות לתאגיד המים האזורי שלכם ולסדר את העניין. מומלץ לערוך בדיקה זו באופן שוטף וכך לעקוב אחר נכונות המדידה של צריכת המים שלכם.

הדבר הבא שעליכם לעשות, הוא השוואה בין חשבון המים הנוכחי לחשבונות קודמים. אם אתם מוצאים גדילה משמעותית בחשבון ובלי שאתם מוצאים הצדקה הגיונית לכך (דיירים נוספים שהצטרפו לבית, שיפוצים/נקיונות, גינה חדשה וכו') – זה הזמן לבדוק את הנושא לעומק.

שלב ראשון, סגרו את כל הברזים בבית, כולל אלו של מכונות כביסה, המדיחה וברזי הניאגרה של האסלה. התבוננו במונה מים שלכם והווכחו שהוא עצר ולא ממשיך להסתובב. אם המונה עצר – סימן שהבעיה נובעת מהאחד הברזים בבית, מצאו את הברז הפגום והחליפו אותו. במידה וכל הברזים בבית סגורים והמונה ממשיך לדפוק – בררו עם השכנים אם גם הם קיבלו חשבונות מים מוגזמים ובנוסף בדקו בחשבון המים את החלק של הצריכה המשותפת (המונה הראשי בבניין אשר צריכתו מתחלקת בין כל הדיירים). צריכה משותפת גבוהה מהרגיל יכולה לרמז על דליפה או פיצוץ בצנרת הכללית שיש לטפל בהם באופו מיידי או על גינה חדשה או בריכה או כל דבר דומה.

במידה וערכתם את כל הבדיקות, לא מצאתם שום דליפה או פיצוץ או איזושהי סיבה הגיונית ונראית לעין – מדובר ככל הנראה בבעיה של תאגיד המים עצמו. אתם מוזמנים לצפות בתחקיר כלבוטק "שקר המים הגדול" ולגלות את התופעה שלצערנו רבים נופלים לה קורבן ומשלמים חשבונות מים מוגזמים ומנופחים ללא הצדקה. הבעיה נובעת מהפרשי לחצים בצנרת המשותפת, וכך קורה מצב ששעון המים שלכם מושפע מהצנרת המשותפת וממשיך להסתובב גם ללא צריכת מים מדכם ואפילו בלי שתהיו בבית בכלל. לא פעם קרה שדיירים חזרו לביתם לאחר חופשה וגילו חשבון מים מנופח כשלמעשה הם כלל לא היו בבית בתקופה של החשבון שקיבלו.

הפתרון לבעיה זו הוא מאד פשוט. 

ישנו אביזר קטן שמותקן צמוד לשעון המים, נקרא "שסתום אל חוזר" או "רקורד אל-חוזר" והתפקיד שלו לווסת זרימה חד כיוונית בצנרת ולמנוע זרימת מים חזרה דרך השעון מים אשר מביאה לסיבובי שעון מים מיותרים ול"צריכה" פיקטיבית של מים עליה אתם מחוייבים בחשבון המים המופרז.

קיימים שסתומים רבים בשוק, אנו ממליצים על השסתום של חברת "שגיב". השסתום הכי טוב בשוק, אל-חלד בעל תו תקן ישראלי, עושה את העבודה ואינו נשחק לאורך זמן. עלותו היא עד 50 ש"ח (תלוי באיזה חנות תקנו) וכל אינסטלטור יוכל להתקין לכם אותו (וכנראה יגבה לא מעט כסף על כך).

אם אתם מעוניינים לחסוך בעלות ההתקנה, אתם יכולים לדבר עם כמה שכנים או להעלות את הבעיה מול ועד הבית. התקנת מספר שסתומים רב תביא לכם הנחה משמעותית. בנוסף, ברוב המקרים לועד הבית קיים תקציב במיוחד לענייני תחזוקה כאלה ואחרים ועל כן כדאי לשקול את ההשקעה הזו ברכישת שסתומים אל חוזרים לכל דיירים הבניין וכנ"ל למונה המים הראשי בבניין.

אמנם זוהי בעיה מוכרת, אך תאגידי המים לא עושים הרבה בנדון וגם לא ממהרים "להודות באשמה" ולקחת אחריות. על כן פעולה פשוטה מצדכם של התקנת שסתום אל חוזר לשעון המים תפתור לכם את הבעיה באופן מיידי ותחסוך לכם מאות שקלים בחשבון המים התקופתי.

הצעה מיוחדת לועדי בית

אנו מציעים שסתום אל חוזר הטוב ביותר בשוק + התקנה בעלות של 150 ש"ח (לפני מעמ) בלבד!

בנוסף, אנו יכולים לספק שסתום לשעון המים הראשי בהתאם לגודלו (1",1.5", 2") כולל התקנה במחירים הטובים ביותר.

לשאלות נוספות והזמנה : 0525573644

יצירת קשר מהירה

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור אליכם בהקדם

אתם לא לבד מול התאגיד

הודות לשנים של ניסיון ועבודה בשיתוף עם תאגידי המים, ביכולתנו לסייע לכם למצוא פתרון בבעיות שמתעוררות מול תאגידי המים. לכן אל תהססו לפנות אלינו - נשמח לעזור.


 

זמינים עבורכם 24/7

התקשרו: 0525573644

 

המומחיות שלנו

√ פתרונות סינון מים וטיהור מים
√ מניעה וטיפול בנזקי אבנית
√ השבחת מים
√ עבודות צנרת
√ עבודות אינסטלציה
√ התקנת שסתום אל חוזר
√ התקנת והחלפת מדי מים